Choroba refluksowa

Jeśli cierpisz na chorobę refluksową przełyku, bądź zgagę, na pewno skorzystałeś z dostępnych w aptece doraźnych preparatów (inhibitorów pompy protonowej – IPP). Preparaty te działają przez hamowanie enzymu potrzebnego do wydzielania kwasu żołądkowego.

W 2010 roku FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) ostrzegła, że ​​długotrwałe, wysokie dawki stosowana inhibitorów pompy protonowej może zwiększyć ryzyko złamania biodra, nadgarstka i kręgosłupa. Kobiety, które palą i biorą leki przez dwa lata lub dłużej, zwiększają ryzyko złamania szyjki kości udowej o 50%.

Inne leki, zwane blokerami H2, uniemożliwiają wydzielanie kwasu w żołądku. Leki te mogą być bardziej przyjazne dla kości. Nie zmienia to jednak faktu, iż takie działanie może doprowadzić do problemów trawiennych, a my tym działaniem zamiast poszukać przyczyny hamujemy objawy.

Zgaga często wywołana jest nadmierną produkcją kwasu żołądkowego po przejedzeniu lub zjedzeniu drażniących potraw. Żeby sobie pomóc nie wystarczy zażywać na zgagę środki zobojętniające kwas żołądkowy. Warto unikać pokarmów, które nas drażnią, i nie przejadać się. Należy również odbudowywać ciągle naruszaną śluzówkę żołądka. Zabieg ten wzmocni śluzówkę całego przewodu pokarmowego. Produktem numer 1 jeśli chodzi o neutralizowanie soków żołądkowych i regeneracje śluzówki jest Green Care firmy CaliVitaLucerna zawarta w tym produkcie pomaga nadrobić zły styl życia oraz nieodpowiednią dietę. Jej składniki regulują funkcje przewodu pokarmowego. Zniszczona śluzówka złapie oddech i przyniesie Tobie ulgę.

Author: Waldemar Rzodkiewka