Lion Kids C

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja witaminą C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Pośród preparatów z oferty CaliVita(R) możesz wyselekcjonować kilka rodzajów witaminy C. Z uwagi swój wiek, stan zdrowia wybierz produkt, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C odgrywa w ustroju nieprawdopodobnie ważne funkcje. Aktywuje masowe enzymy, pełni istotną rolę w oddychaniu komórek oraz dodatkowo w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 wspiera produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wzmacnia układ odpornościowy organizmu. Jest również niezbędna dla prawidłowego działania układu nerwowego. Bierze udział w produkowaniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że prędko jest wydalana z organizmu. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji istnieją już suplementy o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita international(R)), zapewniające stopniowe wchłanianie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

W przyszłościowych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Przeważnie określa się je mianem witaminy P. Organizm nie jest w stanie we własnym zakresie wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są również zazwyczaj stosowane w wypadku kontuzji sportowych.

Author: Waldemar Rzodkiewka