Lutein Plus

Lutein Plus to kompleksowa formuła antyoksydacyjna, wspomagająca prawidłowe czynność narządu wzroku. Suplement polecany jest dla osób odczuwających zmęczenie oczu pracą przy komputerze, spędzających kilka godzin na czytaniu albo oglądaniu, prowadzących pojazdy po zmroku, przebywających w zadymionych pomieszczeniach, narażonych na intensywne światło słoneczne. Produkt wskazany jest także dla ludzi przebywających w klimatyzowanych, suchych pomieszczeniach, odżywiających się nieracjonalnie albo ludzi starszych.

Lutein Plus Calivita to nowoczesny suplement diety, który w połączeniu ze zdrowym stylem życia, może przyczynić się do utrzymania dobrego stanu naszych oczu.

Jednym ze składników działających produktu jest luteina, która trzeba do karotenoidów. Po wchłonięciu do organizmu luteina gromadzi się w plamce żółtej oka (najbardziej nieodporne obszar siatkówki) i soczewce. Siatkówka jest narządem służącym do przetwarzania bodźców świetlnych w bodźce nerwowe i przesyłania ich do ośrodka wzroku znajdującego się w korze mózgowej. Plamka żółta cechuje się największą wrażliwością na barwy i światło. To teren oka szczególnie podatny na funkcjonowanie niekorzystnych czynników środowiska takich, jak: promieniowanie UV, czy szkodliwe działanie wolnych rodników, które mogą rujnować komórki i prowadzić do osłabienia wzroku. Luteina spełnia funkcję filtra chroniącego oko przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak także przed działaniem wolnych rodników, co pełni istotną rolę w utrzymaniu pełnej sprawności narządu wzroku.

Innym ważnym czynnikiem produktu jest zeaksantyna – antyoksydant należący do grupy karotonoidów, odpowiedzialna jest za prawidłowe widzenie.

Lutein Plus zawiera oprócz tego ekstrakt z owoców borówki czarnej – jedna z ważniejszych substancji roślinnych dla oka, której składniki aktywne antocyjanozydy wykazują korzystny wpływ na prawidłowe czynność narządu wzroku , a ponadto posiadają właściwości antyoksydacyjne, jednakowo jak witamina C.

Witamina A wpływa także na prawidłowe procesy widzenia – jest wymagana do tworzenia rodopsyny (purpura wzrokowa – światłoczuły barwnik siatkówki).

Super suplement na wzrok – Lutein Plus
Lutein Plus zawiera zestaw optymalnie dobranych składników działających: luteinę, zeaksantynę, witaminę A i C, ekstrakt z owoców borówki czarnej, które wypełniają prawidłowe działanie narządu wzroku – chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami, łagodzą zmęczenie oczu, usprawniają proces widzenia.

Author: Waldemar Rzodkiewka