Menopausal formula

W życiu każdej kobiety przychodzi moment zwany ,wiekiem przemian” lub innymi słowy – menopauzą. Zazwyczaj pojawia się ona pomiędzy 40 a 55 r. ż. i związana jest z wygasaniem czynności hormonalnej jajników. Zachwianie harmonii hormonalnej sprawia wiele niekorzystnych objawów. Menopausal Formula na pewno przyjdzie Paniom z radą w tym nieprostym dla nich okresie.

Klimakterium (z greckiego klimakter) znaczy przejściowy stopień w życiu kobiety pomiędzy wiekiem prokreacyjnym a początkiem starzenia się. Zachwianie harmonii hormonalnej wywołuje niekorzystne objawy, w szczególności w początkowym okresie przekwitania – uderzenia gorąca, nadmierne poty (zwłaszcza nocą), bezsenność. Kobieta staje się drażliwa, łatwo się męczy, częstokroć zaczyna posiadać kłopoty z pamięcią i koncentracją. Objawy te łagodzone są częstokroć hormonalną terapią zastępczą, jednak nie jest ona wskazana dla każdej kobiety. Dzisiaj coraz więcej pań woli pełnowartościowe rozwiązania, na przykład. wykorzystując odpowiednią dietę, gimnastykę , a oprócz tego przyjmując substancje, które zapewniają prawidłowy przebieg kilku procesów metabolicznych. Również stosowny dobór składników roślinnych o sprawdzonym, skutecznym działaniu może pomóc kobiecie cieszyć się pełnią życia w tym skomplikowanym okresie. Skrzyp polny (Field horsetail) korzystnie wpływa na kości i wspomaga wydalanie nadmiaru wody z organizmu. Żeń-szeń syberyjski umacnia sprawność umysłową i fizyczną. Korzeń lukrecji wzmacnia system immunologiczny i funkcje wątroby. Korzeń Pluskwicy groniastej łagodzi dolegliwości okołomenopauzalne, a ponadto wywiera korzystny wpływ na metabolizm kości. Dzięgiel chiński (Dong Quai) stymuluje mięśnie macicy. Drapacz lekarski (Blessed Thistle) łagodzi objawy spowodowane niedoborem żeńskich hormonów płciowych. Niepokalanek mnisi (Chasteberry) od dawna jest popularnym środkiem na dolegliwości menstruacyjne.

Menopausal Formula, oprócz składników roślinnych zawiera wiele drogocennych witamin i składników mineralnych, które wspomagają funkcje życiowe kobiety. W okresie menopauzy, gdy wygasa funkcja hormonalna gruczołów płciowych, organizm w ogromnym stopniu narażony jest na utratę wapnia. Uzupełnianie tego pierwiastka w diecie, jak również witamin D i C, wspomoże w utrzymaniu mocnych kości.

Author: Waldemar Rzodkiewka