Power mins Calivita

Do prawidłowego działania naszych procesów życiowych nie wystarczą tylko multiwitaminy – konieczne są również składniki mineralne, których nasz organizm nie jest w stanie sam produkować. Dlatego też dostarczyć je z dietą albo preparatami diety.
Produkt Power Mins zawiera odpowiednie proporcje wysokiej jakości składników mineralnych, niezbędnych naszemu organizmowi.

Power Mins Calivita to specjalny suplement dostarczający organizmowi odpowiednią ilość niezbędnych składników mineralnych.

Aktywne składniki:

Wapń jest ważny dla utrzymania zdrowej struktury kości i zębów. Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi. Obecność magnezu jest jednym z priorytetowych warunków skutecznego funkcjonowania układu nerwowego oraz mięśni. Prócz tego uczestniczy on w procesach podziału komórkowego , a ponadto w syntezie białka.

Suplementy z minerałami – Power mins!

Miedź, pomimo że jej zalety są mniej znane, odgrywa kilka funkcji w organizmie. Bierze udział m.in. w funkcjonowaniu antyoksydacyjnego systemu obronnego oraz dodatkowo układu nerwowego, w metabolizmie cholesterolu i cukru, jak również w procesach powstawania energii. Wspiera tworzenie właściwej struktury krwinek czerwonych i leukocytów , a dodatkowo wspomaga prawidłowy metabolizm żelaza. W sytuacji niedoboru chromu, prawidłowy metabolizm węglowodanów ulega zakłóceniu. Jod jest konieczny do budowy hormonów tarczycy, w trakcie gdy mangan chroni organizm przed wolnymi rodnikami i jest niezbędny w metabolizmie białek, węglowodanów , a dodatkowo tłuszczów. Z kolei molibden to ważny element enzymu odpowiedzialnego za używanie żelaza. Selen to bardzo ważny antyoksydant. Wpływa na prawidłowe czynność układu odpornościowego. Cynk także jest konieczny, ażeby układ immunologiczny właściwie funkcjonował.

Author: Waldemar Rzodkiewka