Probiobalance

Stan równowagi mikrobiologicznej jelit ma możliwość zostać łatwo zakłócony przez działanie różnorakich czynników m.in.: stres, niewłaściwą dietę (zbyt ostre pokarmy, alkohol), terapie antybiotykowe, palenie tytoniu, biegunki, podróże, zaburzenia trawienia, zastój treści pokarmowych, osłabienie perystaltyki jelit, starzenie się organizmu. O ile równowaga ta zostanie zachwiana wtedy bakterie patogenne i inne mikroorganizmy mogą się mnożyć i działać niekorzystnie na przyjazne bakterie. By zachować homeostazę w jelitach, zaleca się suplementację bakteriami probiotycznymi.

Probiotyki zawarte w probiobalance to żywe, przyjazne bakterie, stanowiące naturalną mikroflorę jelitową człowieka, dodawane do żywności, w celu wywołania korzystnej harmonii mikrobiologicznej w organizmie. Wpływają na utrzymanie równowagi wewnętrznej organizmu, wchłanianie i użytkowanie priorytetowych składników żywności, perystaltykę jelit, produkowanie witamin witamina K, niacyna, tiamina, ryboflawina, kwas pantotenowy), poza tym wpływają na działanie układu odpornościowego (ok. 80% wszystkich komórek immunologicznych organizmu znajduje się błonie śluzowej jelit).

Dla właściwego rozwoju bakterii probiotycznych fantastycznie ważne są prebiotyki. Prebiotyki to oporne na trawienie składniki pożywienia, które pozytywnie oddziałują na organizm, wpływając wybiórczo na rozwój i aktywność jednego albo wielu rodzajów bakterii naturalnie bytujących w jelicie grubym. Modyfikując składniki mikroflory, potencjalnie prozdrowotne szczepy bakterii stają się dominujące w porównaniu do pozostałych. Do grupy prebiotyków możemy zaliczyć na przykład. fruktooligosacharydy (należące do grupy węglowodanów – oligosacharydów).

ProbioBalance to kompleksowa formuła (synbiotyk), zawierająca probiotyki (4 miliardy trzech gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus) oraz dodatkowo prebiotyki (fruktooligosacharydy – FOS).

Produkt dostępny jest w formie tabletek do ssania o smaku wiśniowym. Perfekcyjny dla osób mających problemy z połykaniem dużych tabletek

Author: Waldemar Rzodkiewka