Senior Formula

Wraz z upływem lat zmienia się również zapotrzebowanie organizmu na witaminy. Zachodzące zmiany fizjologiczne oraz dodatkowo niezbilansowana dieta to częste problemy ludzi starszych. Spowolnieniu ulega ich metabolizm, a asymilowanie składników odżywczych staje się mniej skuteczne. Dlatego też w takim wieku suplementacja witamin , a dodatkowo składników mineralnych ma możliwość okazać się wysoce wskazana.

Po upływie 50 r.ż. czynniki zwiększające zapotrzebowanie organizmu na witaminy , a ponadto składniki mineralne rozpoczynają się mnożyć. Dzieje się tak głównie ze względu na istotne fizjologiczne zmiany, pojawiające się wraz z upływem lat. Przemiana materii staje się wolniejsza, a wchłanianie składników odżywczych jest mniej skuteczne.

Zmienia się również rytm życia. Suplement Senior Formula jest zalecany przede wszystkim osobom, których dieta nie jest w pełni prawidłowo zbilansowana, jak także tym, którzy mają zwiększoną aktywność fizyczną. Palenie papierosów, picie kawy w dużych ilościach, stres, wzmożony wysiłek umysłowo-fizyczny, jak i różne niekorzystne zmiany środowiskowe przeważnie prowadzą do zwiększenia zapotrzebowania na multiwitaminy i składniki mineralne. Preparat Senior Formula zastosowany jest wyjątkowo dla osób powyżej 50. roku życia. Składniki aktywne wpływają na utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia organizmu oraz właściwego przebiegu procesów fizjologicznych. Oprócz witamin i składników mineralnych, suplement zawiera również inne korzystnie działające składniki roślinne, jak np. liść miłorzębu japońskiego. Miłorząb japoński to gatunek drzewa istniejącego na świata już od 200 milionów lat, a zatem można je uznać za ,wiecznie żywą skamieniałość”.

Suplement dla seniora – Senior Formula!
Badania naukowe potwierdzają szerokie spektrum korzystnych właściwości miłorzębu japońskiego, m.in. czynność antyoksydacyjne. Dzięki zawartości flawonoidów wspiera również prawidłowe czynność układu krążenia i przepływ krwi, zwiększając natlenienie i odżywienie komórek, co zapewnia większą sprawność fizyczno-umysłową. Inne składniki preparatu to luteina , a oprócz tego ekstrakt z winorośli, posiadające właściwości antyoksydacyjne. Z tego względu uczestniczą w hamowaniu szkodliwych procesów utleniania, zachodzących w organizmie.

Author: Waldemar Rzodkiewka