Witamina C 500

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja związkiem takim jak witamina C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Pośród suplementów z oferty Calivita international(R) możesz wybrać wiele rodzajów multiwitaminy C. Z uwagi swój wiek, stan zdrowia wybierz preparat, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C spełnia w ustroju niezwykle istotne funkcje. Aktywuje masowe enzymy, odgrywa bardzo istotną rolę w oddychaniu komórek oraz dodatkowo w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 stymuluje produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym stymuluje układ odpornościowy organizmu. Jest również potrzebna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w wytwarzaniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) powinno się do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co znaczy, że ekspresowo jest wydalana z organizmu. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji istnieją już produkty o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita(R)), zapewniające stopniowe asymilowanie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

Jedna tabletka C 500 umożliwia tyle witaminy C, co 1 kg pomarańczy albo 10 kg jabłek!

W innowacyjnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Przeważnie określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie we własnym zakresie wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są także zazwyczaj stosowane w przypadku kontuzji sportowych.

Author: Waldemar Rzodkiewka