Witamina C plus

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja witaminą C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Wśród produktów z oferty Calivita international(R) możesz wybrać wiele rodzajów witaminy C. Biorąc pod uwagę swój wiek, stan zdrowia wybierz preparat, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C spełnia w ustroju niewiarygodnie ważne funkcje. Aktywuje masowe enzymy, pełni ważną rolę w oddychaniu komórek , a dodatkowo w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 umacnia produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym stymuluje układ odpornościowy organizmu. Jest również konieczna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w produkowaniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) powinno się do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co znaczy, że prędko jest wydalana z organizmu. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji istnieją już produkty o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita international(R)), zapewniające stopniowe wchłanianie do krwi i stały poziom multiwitaminy C w organizmie.

W nowoczesnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Częstokroć określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie własnymi siłami wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są także często stosowane w wypadku kontuzji sportowych.

Author: Waldemar Rzodkiewka