XShape

Nadwaga i otyłość stanowią na świecie i w Polsce poważny problem zdrowotny i ekonomiczny. Otyłość jest nie tylko chorobą, niemniej jednak również przyczyną rozwoju wielu innych schorzeń, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawały i udary, choroby zwyrodnieniowe stawów i wiele innych. Podczas kuracji odchudzających powinno się pamiętać o uzupełnieniu własnej diety w ważne substancje wykazujące funkcje odżywcze, jak również fizjologiczne, w tym składniki aktywne wspomagające zarówno procesy usuwania wolnych rodników, regeneracja organizmu z toksyn, alkalizację organizmu, zmniejszające łaknienie.

Preparat XShape – to nowoczesna formuła w grupie preparatów wspomagających odchudzanie, uwzględniająca powyższe czynniki, która łącznie z odpowiednim stylem życia może idealnie wzmocnić efekty diety odchudzającej. Zawiera w składzie aminokwasy, L-karnitynę, witaminy: C, B6, B12, niacynę , a ponadto pikolinian chromu.

Aminokwasy odgrywają różnorakie funkcje w naszym organizmie, lecz ich najważniejszym zadaniem jest udział w budowie różnych białek (przykładowo. białek mięśniowych), jak także hormonów, przeciwciał, enzymów. Warto wspomnieć, że im mniej kalorii zawiera dieta, tym większy powinien w niej być udział procentowy białka. Najmodniejsze diety częstokroć są ubogie w aminokwasy, jednakże w przypadku niedostatecznej ilości białka w diecie albo gdy brakuje niezbędnych aminokwasów do jego syntezy, dochodzi nie tylko do wykorzystania białka wewnątrzustrojowego na potrzeby organizmu – co upośledza jego funkcje, ale także do zwolnienia spoczynkowej przemiany materii. W XShape występuje aż 6 aminokwasów, w tym 3 aminokwasy zasadowe wspomagające alkalizację: L-arginina, L-lizyna, L-ornityna , a oprócz tego L-glutamina, L-fenyloalanina i L-tyrozyna. Aminokwasy takie jak L-arginina, L-ornityna a przy tym wypełniają organizm w usuwaniu amoniaku.

Kolejnym czynnikiem preparatu jest L-karnityna. To substancja niezbędna w metabolizmie tłuszczów – bierze udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondrium (,siłowni” komórki) i w ten sposób umożliwia ich spalanie.

Skład preparatu Xshape Calivita wzbogacono również o chrom, który współpracując z hormonem trzustki insuliną, korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, tłuszczów i białek, niweluje ,łaknienie” wynikające z nagłych wahań poziomu cukru we krwi.

Witamina B6 i B12 także są nieodzowne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych węglowodanów, tłuszczów i kwasów nukleinowych, w trakcie gdy witamina C zapewnia organizmowi świetną ochronę antyoksydacyjną.

Author: Waldemar Rzodkiewka